Odkryj wiarę na nowo! Kurs Alpha

W parafii naszej organizujemy Kurs Alfa dla młodzieży młodszej i dorosłej. Kurs rozpocznie się 21 kwietnia i trwał będzie 9 tygodni. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu.

Kurs Alfa to otwarta dla każdego szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej.

Swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor.

Poczęstunek
Rozpoczynający każde spotkanie poczęstunek to świetna okazja do bliższego poznania się.
Wykład
Pociągający sposób przedstawienia wiary, obrazowe przykłady, przemyślana logika wywodu, dobre poczucie humoru, zgodność z nauką Kościoła sprawiają, że chętnie się ich słucha.
Małe grupy
Można słuchać, dowiadywać się, dyskutować i odkrywać. A także pytać o wszystko. Alfa to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne.

Tytuły wykładów:

Czy jest w życiu coś więcej?
Kim jest Jezus?
Dlaczego Jezus umarł?
Skąd mogę mieć pewność co do swojej wiary?
Dlaczego i jak się modlić?
Dlaczego i jak czytać Biblię?
W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Kim jest Duch Święty?
Co czyni Duch Święty?
Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
Jak przeżyć życie?
Jak przeciwstawiać się złu?
Dlaczego i jak opowiadać innym o Jezusie?
Czy Bóg dziś uzdrawia?
Co z Kościołem?

Każdy może wziąć udział, choć kurs adresowany jest w szczególności do:
* tych, którzy chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem,
* nowo nawróconych chrześcijan,
* tych, którzy chcą odświeżyć sobie podstawy wiary.

Kurs Alpha rozpocznie się w naszej parafii 24 marca. Spotkania będą odbywały się w każdy kolejny piątek o godz 19 w Zespole Szkół w Wyszkowie. Kurs poprowadzi ks. Łukasz Dawidowicz wraz z młodzieżą.