Nawiedziny Figury Matki Bożej Fatimskiej

Na zakończenie Roku Fatimskiego, który odbył się z racji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Podejmując wezwanie Matki Bożej, pragniemy, aby Ona nawiedziła domy naszej parafii w wizerunku, jakim widziały Ją Dzieci Fatimskie. Drodzy, niech nawiedziny Figury Matki Bożej Fatimskiej Waszych Rodzin będą szczególną okazją do owocnej modlitwy, do nawrócenia, pojednania w rodzinie czy sąsiedztwie, a jednocześnie podjęcia duchowych darów ofiarowanych Bogu i Matce Bożej. Nawiedziny figury rozpoczęły się na osiedlu Zapole oraz w Leszczydole Podwielątki. Obecnie figura Matki Bożej jest w Olszance i druga figura na ul. Cichej.

kolejne ulice to: ul.Willowa, ul. Osiedlowa, ul. Centralna, ul. Radosna i dalej kolejne ulice w stronę kościoła.

Kilka informacji dotyczących nawiedzin:

1. Figura przebywa 24 godziny w każdej rodzinie, która pragnie ją przyjąć.
  2. Przejęcie figury od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia, ok. godz. 19.00.
  3. Wraz z figurą przekazywane są dwie teczki, w jednej z nich są: modlitewniki, różaniec, śpiewniki i filmy, które pomogą we właściwym przeżyciu czasu Nawiedzenia; w drugiej – książki i modlitewnik (teczkę tę – cienką, bardzo proszę przekazać rodzinie dzień przed przybyciem figury).
  4. Swoje przeżycia w czasie przyjęcia figury można odnotować w specjalnej Kronice.
  5. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej Fatimskiej. Na tę okazję przygotowany jest modlitewnik, a także śpiewnik, z których można skorzystać w tym czasie.
  6. W pierwszą sobotę każdego miesiąca, o godz. 18.00, odprawiana jest Msza św. w intencji rodzin, które przyjęły figurę Matki Bożej. Wszystkie rodziny zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie, w naszym kościele, w najbliższą pierwszą sobotę po Nawiedzeniu.