DSC_0389 (2) DSC_0023 DSC_0031 (2) DSC_0069 DSC_0110 DSC_0255

Letni obóz rekolekcyjno – wypoczynkowy w Grecji dla Młodzieży

GRECJA OBÓZ REKOLEKCYJNO – WYPOCZYNKOWY 2018

1-12 lipiec 2018

GRECJA – kraj słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii, kraj Homera i Fidiasza. Jednocześnie kraj wielkich kontrastów, borykający się z niezliczonymi problemami społecznymi. To jeden z najciekawszych zakątków świata, wprost wymarzony do spędzenia letniego wypoczynku, kraj, w którym czekają na turystów piękne, piaszczyste plaże, przejrzyste, błękitne morze, wspaniałe krajobrazy, tawerny, muzyka oraz znana wszędzie gościnność. ATTYKA – zwana Riwierą Ateńską to region o wspaniałym, łagodnym śródziemnomorskim klimacie z przepięknymi krajobrazami i jednocześnie kolebka greckiej kultury.

Grecja Orfeas Blue Resort Hotel 4*

Położenie:Hotel położony w miejscowości Paralia Korinos, 3 km od centrum Paralii. Obiekt całkowicie odnowiony i  oddany do użytku w 2007 roku, usytuowany w spokojnej okolicy przy plaży. Jest to idealne miejsce na wypoczynek z dala od stresów życia codziennego,  gwarantuje niezapomniane i spokojne wakacje. Hotel  zapewnia najwyższy komfort oraz wspaniałą obsługę, która spełni wszelkie nasze oczekiwania.
Udogodnienia: Pokoje wyposażone w łazienkę, suszarkę do włosów, telefon, WiFi, radio, telewizję satelitarną, klimatyzację, mini bar, sejf oraz balkon z pięknym widokiem na morze. Wystrój każdego pokoju jest wyjątkowy.
Sport i rekreacja: basen, parasole i leżaki przy basenie,  beach bar, kort tenisowy, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, siatkówka plażowa, plac zabaw dla dzieci, mini teatr. Szeroki wybór sportów wodnych (dodatkowo płatne) zapewniają doskonałe emocje dla uczestników obozu. Duże szachy, bilard, dmuchane zamki i inne zabawki na morzu, ściana wspinaczki – dodatkowo płatne.

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień:01.07.2018

Wyjazd z kraju o godzinie 23:00

Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

2 dzień:02.07.2018

Przejazd do Budapesztu – zwiedzanie Budapesztu z rejsem po Dunaju (9 godzin )

3 dzien 03.07.2018

Przejazd do Grecji, do Paralia Korinos , zakwaterowanie w hotelu, zapoznanie się z okolicą i hotelem

3-10 dzień:03-10.07.2018

Pobyt w Grecji /7 noclegów/. Realizacja programu

10 dzień: 10.07.2018

Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez Macedonię,

11 dzien  11.07.2018

Na Wegrzech 9-godzinna zabawa w  Aquaparku .Wyjazd w droge powrotną do Polski

Przez Węgry, Słowację

12 dzień:12.07.2018

Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

Wycieczki zawarte w cenie:

OLIMP

wycieczka do mitycznej siedziby dwunastu Olimpijskich Bogów. Naszym autobusem krętymi, górskimi drogami  pojedziemy zwiedzić klasztor św. Dionysiosa. Zawitamy  również do miasteczka Litochoro skąd pieszo udamy się Wąwozem Enipeas do słynnych wanien Zeusa i Afrodyty. Następnie pojedziemy do urokliwej górskiej wioski w górach Olimpu zwanej Paleo Panteleimonas, gdzie dawno zatrzymał się czas – w wiosce nie ma ruchu kołowego!

METEORY

Wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum  monastycyzmu w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką tworzenia tych dzieł (prezentacja w języku polskim. Z dwudziestu czterech klasztorów, które powstały w ciągu wieków zachowało się sześć. Zwiedzimy dwa klasztory – jeden męski i jeden żeński, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi, która jest patronką niewidomych.

ZWIEDZANIE BUDAPESZTU Z PRZEWODNIKIEM (zwiedzanie wraz z rejsem po Dunaju ) ZABAWA W AQUAPARKU NA WĘGRZECH w drodze powrotnej.

ILOŚĆ DNI Cena za osobę  przy grupie 45 osób
11 dni/ 7 FB 1590PLN + 80 EURO

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem, 7 noclegów w hotelu , wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, usługę pilota/ przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL,   podatek VAT, opłaty parkingowe, drogowe, opłatę klimatyczną w Grecji,  opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, 4 wycieczki: na Olimp i na Meteory, zwiedzanie Budapesztu wraz z rejsem po Dunaju , pobyt w Aquaparku na Węgrzech

Cena nie zawiera:

wydatków własnych uczestników

Uwaga:

Obowiązkowy Dowód Osobisty lub Paszport

Wymagania bagażowe:

Bagaż główny:

1szt – torba/walizka ( wymiar maksymalny czyli wysokość 70cm, długość 50cm,  szerokość 30cm. Waga nie większa niż 20kg )

Bagaż podręczny:

1szt – plecak/ miękka torba. Waga nie większa niż 5kg

Ilość miejsc ograniczona!!!

Bliższe inf. u ks. Łukasza.