Kurs Nowe Życie i powstanie nowej wspólnoty Theoforos

W myśl słów papieża Franciszka, które wygłosił do członków XIII Rady Zwyczajnej Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów: „Chciałbym zachęcić całą wspólnotę kościelną, aby ewangelizowała i nie lękała się „wyjścia” poza siebie, aby głosić, ufając nade wszystko w miłosierną obecność Boga, który nas prowadzi. Istnieje bowiem ścisły związek pomiędzy nową ewangelizacją a przekazem wiary. Przekazywanie wiary chrześcijańskiej jest celem nowej ewangelizacji i całego dzieła ewangelizacyjnego Kościoła, który istnieje właśnie po to.” – w Sanktuarium Świętej Rodziny, w dn. 31.03 – 2.04.2017, zorganizowany został kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”. To pierwszy taki kurs w Wyszkowie. Hasło przewodnie stanowiły słowa: „Bóg chce ci dać życie wieczne, ponieważ jesteś Jego dziedzicem”.

Kurs poprowadziła Szkoła Nowej Ewangelizacji „Theoforos” z Łomży. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji „Nowego Życia” wzięło udział ponad 50 osób. Rozpoczęto go zawiązaniem wspólnoty i bardzo ważnym tematem, jakim jest relacja z Ojcem. Każdy z uczestników mógł się przekonać, jak mocno jest ukochany przez Boga bez względu na to, kim i jaki jest. Dla niektórych osób, biorących udział w kursie, był to swoisty przełom. Na nowo odkryli w swoim życiu prawdziwy sens i uczucie, którego wcześniej nie dostrzegali. Kolejne dni wypełniła tematyka miłości, grzechu i przebaczenia.

Cały kurs „Nowe Życie” trwał trzy dni. Zakończył się wspólną Eucharystią w Kościele oraz tematem wspólnoty. Większość uczestników zadeklarowała chęć dalszej formacji, czego owocem jest powstanie w Sanktuarium Świętej Rodziny wspólnoty „Theoforos” dla dorosłych i młodzieży. Obok prężnie działającego Kościoła Domowego, liczącego ponad 12 kręgów małżeńskich, zaistniała kolejna, mająca charakter ewangelizacyjny. Na pierwsze spotkanie „Theoforos” przybyło 59 osób. Nowo utworzoną wspólnotą opiekuje się ks. Łukasz. W centrum jest Jezus i pragnienie dzielenia się Nim z każdym napotkanym człowiekiem. Grupa spotyka się w każdy poniedziałek, aby doświadczać radości bycia ze sobą, wspólnej modlitwy oraz posłuchać konferencji. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca wspólnota „Theoforos” bierze udział we Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie.

Oby Bóg pełen Miłości i Miłosierdzia, pobłogosławił wszystkie dzieła, jakie powstają przy nowo utworzonym Sanktuarium Świętej Rodziny
w Wyszkowie.

Ks. Łukasz