Kurs „Eureka” dla bierzmowanych

Wszystkie wspólnoty i parafie Diecezji Łomżyńskiej, już od wielu lat, zajmują się wielką ewangelizacją. Z tego względu powstają nowe inicjatywy i spotkania modlitewne, aby ciągle, na nowo budzić w ludziach moc Ducha Świętego.

Mając na uwadze powyższe, ks. Łukasz Dawidowicz zorganizował 58-osobową grupę młodzieży, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, która wzięła udział w kursie ewangelizacyjnym „Eureka”. Kurs odbył się w ośrodku „Caritas” w miejscowości Ptaki k. Nowogrodu. Spotkanie z realnie działającym Bogiem, spojrzenie razem z Nim na życie i zyskanie nowych perspektyw, a także możliwości, poprowadziła Wspólnota Theoforos z Łomży.

Celem weekendu okazała się pomoc uczestnikom w odnalezieniu żywego i zainteresowanego nimi Boga. Doświadczenie Jego miłości jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka, daje ożywienie i umocnienie serca.

Podczas kursu młodzi ludzie angażowali się w modlitwę, słuchali interesujących konferencji oraz przeżywali czas na warsztatach ewangelizacyjnych. Poruszającym oraz niezwykle istotnym punktem rekolekcji była uroczysta kolacja w sobotni wieczór. Młodzież w galowych strojach obsługiwana była przez wziętych ze wspólnoty kelnerów. Każdy z uczestników poczuł się wtedy naprawdę ważny i kochany przez Jezusa.

Doświadczając tego, że jesteś kochany przez Stwórcę i że On jest Ojcem pełnym dobroci zdobędziesz nowe siły do życia i dzielenia się miłością z innymi.– wspominali uczestnicy. Kurs zakończono uroczystą Mszą Świętą w niedzielę, przed południem.

Młodzi wrócili do Wyszkowa pełni nowych sił, gotowi na nowe wyzwania…