DSC_0351 DSC_0462 DSC_0485 DSC00355 DSC_0057 DSC_0063

BOŻE CIAŁO 2020

1. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Cieszy fakt, iż z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, w uroczystej Eucharystycznej Procesji możemy wyjść z kościoła na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, jednocześnie prosząc Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu oraz o oddalenie od nas epidemii. Udział w tej procesji to publiczne wyznanie wiary w to, że Jezus jest w naszym życiu zawsze obecny. Trasa procesji przebiegać będzie ul. Centralną, Geodetów i Sikorskiego. Zatem bardzo proszę o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz na początku ulicy Centralnej, drugi pod koniec ul. Centralnej, trzeci przy skrzyżowaniu ul. Zapole i Sikorskiego, czwarty przy ul. Sikorskiego w pobliżu ronda. Wcześniej planowaliśmy procesję wokół kościoła, ale skoro zaistniała taka możliwość, przeżyjmy tę Wielką Uroczystość, jak każdego roku. Nie mieliśmy możliwości przeżywać uroczyście Triduum Paschalnego, Wielkanocy, to chociaż przeżyjmy Boże Ciało. Wyjdźmy z naszych domów, jak apostołowie po Zesłaniu Ducha Świętego i dajmy świadectwo naszej wiary i przynależności do Chrystusa.
  2. Niewiele zostało czasu na przygotowanie, ale postarajmy się zmobilizować i przygotować ołtarze oraz wziąć udział w procesji. Proszę rodziców o zachęcenie dzieci, by wzięły udział w procesji: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopcy do niesienia feretronów. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne – te które już były i te, które będą u Pierwszej Komunii Św. Do czynnego udziału w procesji bardzo proszę również dorosłych. Dołóżmy wszelkich starań, by procesja wyglądała pięknie, nie wstydźmy się strojów ludowych i regionalnych, to jest nasza kultura, historia, nasza tożsamość. Zachęcam, by jak najwięcej było strojów ludowych, a jeśli nie ma, to w jednakowych.
  3. W Boże Ciało Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Procesja po Mszy Św. o godz.12.00. W tym wyjątkowym dniu zachęcam także do adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywać się będzie od godz. 14.00 do 22.00.
  4. Przez całą oktawę, do następnego czwartku, czyli do 18 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii codzienną Mszą Świętą z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie.
  5. W dalszych ciągu trzeba nam zachowywać zalecane środki ostrożności(dezynfekcja, dystans społeczny i zasłanianie ust i nosa). Bardzo proszę, aby pamiętać o tym przychodząc do kościoła. Także maseczki będą wymagane na procesję Bożego Ciała, chyba, że zachowamy dwu metrowy dystans między osobami.