DSC_0351 DSC_0389 (2) DSC_0485 DSC_0793 DSC_0007 DSC_0083

BOŻE CIAŁO 2022

1. W  czwartek, 16 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, wyjdziemy z kościoła w uroczystej Eucharystycznej Procesji, na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, jednocześnie prosząc Chrystusa o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i naszego Narodu o oddalenie wojny, o pokój na świecie a w szczególności na Ukrainie. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami: Centralną, Geodetów i Sikorskiego.  Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, szczególnie na trasie przejścia procesji, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  2. Niewiele zostało czasu na przygotowanie, ale postarajmy się zmobilizować i przygotować ołtarze oraz wziąć udział w procesji. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci, by wzięły udział w procesji: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopcy do niesienia feretronów. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i dzieci komunii rocznicowej. Do czynnego udziału w procesji bardzo prosimy również dorosłych. Dołóżmy wszelkich starań, by procesja wyglądała pięknie, nie wstydźmy się strojów ludowych i regionalnych, to jest nasza kultura, historia, nasza tożsamość. Zachęcam, by jak najwięcej było strojów ludowych, a jeśli nie ma, to w jednakowych.
  3. W Boże Ciało Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Procesja po Mszy Św. o godz.10.30.
  4. Przez całą oktawę, do następnego czwartku, czyli do 23 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii codzienną Mszą Świętą z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie.