DSC_0389 (2) DSC_0530 DSC00355 DSC_0031 (2) DSC_0037 DSC_0255

ADWENT RADOSNY CZAS OCZEKIWANIA

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie weszliśmy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy Świętych będzie Ją symbolizowała zapalona roratnia świeca. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych codziennie o godz. 700. Przed Roratami zachęcamy do śpiewania godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Niech nie zabraknie także podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci komunii rocznicowej i  młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Niech ta modlitwa wraz z Maryją, będą pomocą w naszym życiu doczesnym i wiecznym. Na Roraty można przynosić lampiony lub świece. Dzieci, podczas tych nabożeństw, otrzymają figurę Dzieciątka Jezus oraz figurę Matki Bożej a także specjalne roratnie obrazki.

Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe,

które w naszym Sanktuarium  odbędą się w dniach 17 – 20 grudnia. Przewodniczył im będzie Ks. Marek Dziewiecki – profesor psychologii, w swojej pracy naukowej zajmujący się tematami z  dziedziny wychowania, małżeństwa, rodziny, a także profilaktyki i terapii uzależnień.

Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:

W niedzielę Msze Św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 – dla dzieci i 17.00.

w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy dorosłych o godz. 7.00, 11.00, 17.00 i 19.00, a młodzież – o godz. 19.00. Dzieci natomiast – o godz. 16.00. Mszę Św. dla chorych będziemy sprawować w środę (20.12) o godz. 11.00. Pozostałych chorych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, odwiedzimy w domu 19 lub 20 grudnia, w godzinach między 13.00 a 15.00. Prosimy o zgłaszanie chorych.

W czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia.

Nie będzie Mszy Świętej o godz.17.00. Na Mszę Świętą, zwaną Pasterką, zapraszamy o godz. 22.00 lub o północy.