Adwent 2022

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wykorzystajmy te dni do odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Na pewno może nam w tym pomóc Adoracja Najświętszego Sakramentu, która w naszym Sanktuarium trwa od godz. 15.00 do Mszy Św. wieczornej, od poniedziałku do piątku. Dla tych którym trudniej dotrzeć do świątyni zachęcamy, aby częściej, w czasie Adwentu pochylać się nad Pismem Świętym.

Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy Świętych będzie Ją symbolizowała zapalona roratnia świeca. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych codziennie o godz. 7.00. Przed Roratami zachęcamy do śpiewania godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Niech nie zabraknie także podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Nabożeństwach roratnich, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci komunii rocznicowej i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Niech ta modlitwa wraz z Maryją będzie pomocą w naszym życiu doczesnym i wiecznym.